Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sosyal Ağlarda Markaları Neden Takip Ediyoruz?

Sosyal ağlarda markalara sorular soruyorlar, markaların sayfalarında fotoğraf ve video paylaşıyorlar ve müşteri hizmetleri görevlileriyle konuşuyorlar. Peki tüketicilerin sosyal ağlarda markaları takip etmelerinin arkasında yatan asıl motivasyonlar neler?
Sosyal Ağlarda Markaları Neden Takip Ediyoruz?
Global Web Index Türkiye Araştırması’na göre Türkiye’deki aktif internet kullanıcılarının %70’i bir sosyal ağ hesabı olduğunu belirtiyor. Sosyal ağlarda markalara sorular soruyorlar, markaların sayfalarında fotoğraf ve video paylaşıyorlar ve müşteri hizmetleri görevlileriyle konuşuyorlar. Peki tüketicilerin sosyal ağlarda markaları takip etmelerinin arkasında yatan asıl motivasyonlar neler?

Hedef kitlelere göre motivasyonlar incelendiğinde, en büyük farklılıkların gözlemlendiği alanlar teslimat takibi, yarışmalar ve marka hakkında bilgi toplamak olduğu görülüyor. Teslimat takibini sosyal ağlar üzerinden yapabilmek 55-64 yaş arası tüketicilerde indirimlerden bile önemli bir yer tutuyor ve bu yaş grubunun yüzde 61 markaları takip etmelerinin arkasında bu sebebi gösteriyor

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017