Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sosyal İçeriğin Faydaları Nelerdir?

Nielsen’in yapılan analizlere göre sosyal içeriği olan reklamlar, hatırlanma üzerinde yüzde 55 daha olumlu etki yaratıyor. Aynı analiz “Paid” değerinin “Owned” üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu ve display reklam yatırımlarının tüketicileri firmaların web siteleri üzerine yönlenmesi konusunda oldukça katma değer sağladığı da ortaya çıkartıyor.
Sosyal İçeriğin Faydaları Nelerdir?
Reklam yatırımı ile ilgili olarak reklamveren firmaların merak ettiği konuların başında ROI olarak adlandırdığımız yatırımı gerçekleştiren firmalar gerçekleştirdikleri yatırımın hedefledikleri sonuçları doğurup doğurmadığı ile ilgili bulguları değerlendirerek performans değerlendirmesi gerçekleştiriyor.

Son 5 yıl içerisinde teknolojide yaşanan değişim şüphesiz tüm iş dallarında iş yapısını değiştiriyor. Değişen tüketici davranışlarıyla beraber firmalar farklı yollarla tüketicilere ulaşabilme imkanı yakalamaya başladı. Hızlı bir şekilde ilerleyen ve değişen teknoloji karşısında gerek B2B gerekse B2C bazında köklü değişikliklerin olduğunu görülüyor.

Firmalar artık iletişimlerini gerçekleştirirken sadece reklam değil sahip oldukları tüm değerleri doğru ve orantılı kullanmak zorundalar. Özellikle eskiden pasif sonrasında aktif ve günümüzde pro-aktif tüketicilerin olması markaların tüm iletişim kanallarını bütünleşmiş bir biçimde kullanmaları gereksinimi doğuruyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017