Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sosyal Medya'da Girişimci Sayısı Artıyor

Dünyada 1 milyar sosyal medya kullanıcısı var. Bu yıl, sosyal ağların ekonomik büyüklüğünün 1 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Sektördeki girişimci sayısı da baş döndürücü hızla artıyor. Uzmanlara göre son 3 yılda sadece Türkiye'de 50'den fazla sosyal medya ajansı, 100'ün üzerinde sosyal alışveriş sitesi kuruldu.
Sosyal Medya'da Girişimci Sayısı Artıyor
Mark Zuckerberg, tartışmasız dünyanın en genç ve en başarılı girişimcisi… Harvardlı öğrencileri internet üzerinden buluşturmak için kurduğu arkadaşlık sitesi Facebook sayesinde 28 yaşında 24 milyar dolarlık servetin sahibi oldu. 8 yıl içinde şirketi Facebook’un piyasa değeri 84 milyar dolara ulaştı. Analistler, bu yıl tarihinin en büyük halka arzını yapan Facebook’un 2 yıl içine piyasa değerinin 6 katına çıkacağını tahmin ediyor.

Sosyal medya medyada cirolar hızla büyürken bu alandaki iş fırsatları ve çalışan sayısı da artıyor. Dünyada sosyal medya üzerinden yapılan ticaret henüz yolun çok başında. Ancak sadece sosyal paylaşım siteleri üzerinden oynanan oyun pazarının büyüklüğü 4,5 milyar doları buluyor.

e-Tohum’un kurucusu Burak Büyükdemir de sosyal ağların bu yıl sonunda ekonomik büyüklüğünün 1 trilyon dolara yaklaşacağını, 2015’te ise bu rakamın 3,5 trilyon dolara çıkacağını söylüyor. Önümüzdeki dönemde kuşkusuz Tweet’le satın al, f-ticaret yaratarak satın al gibi kavramlarla daha sık karşılayacağız.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017