Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sosyal Medyayı Doğru Ölçümlemek Neden Önemli?

Markaların sosyal medya yatırımı arttıkça üst yönetimin bu yatırımın geri dönüşü konusundaki sorgusu da artıyor. İşte tam da bu yüzden sosyal medyanın takibi, ölçümlemesi ve raporlaması şu anda birçok reklamverenin masasındaki en önemli konulardan biri haline geldi.
Sosyal Medyayı Doğru Ölçümlemek Neden Önemli?
Research and Markets adlı araştırma kuruluşu tarafından hazırlanan “Social Networks Strategy And Outlook” raporu, sosyal medyanın bugüne ve geleceğine ilişkin hayli ilginç verileri barındırıyor.

3 bin 800′ün üzerinde pazarlama profesyoneliyle gerçekleştirilen ve markaların sosyal medyayı işlerini büyütmek için nasıl kullandığının sorgulandığı araştırmada, açık uçlu sorular kullanılarak pazarlamacıların sosyal medyayla ilgili yaklaşımları anlaşılmaya çalışılmış. Araştırmadan çıkan en önemli sonuç ise katılan pazarlama profesyonellerinin çok büyük bir bölümünün (yüzde 83) sosyal medyanın gücüne gerçekten inanması. Ancak aynı katılımcılardan sosyal medyayla ilgili yanıt aradıkları en önemli sorunun ne olduğu istendiğinde ise birinci sırada “ölçümleme” konusu çıkıyor.

Burada açıkça görüyoruz ki sosyal medyanın ölçümlenmesi sadece ülkemizdeki değil dünya çapındaki pazarlama profesyonelleri için hala en önemli sorulardan biri. Sosyal medya yatırımının geri dönüşünün hesaplanması, sosyal medya performansının takip edilmesi ve stratejilere yansıtılması, kullanılacak en iyi ölçümleme araçlarının ne olduğu şu anda global anlamda sektörün en yakından ilgilendiren konu başlıkları.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017