Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Spor Dünyasındaki Teknolojik Terslikler

Teknolojik gelişmeler çoğu alanda bir sürü nimet sağlıyor olabilir, fakat bu gelişmeler spor dünyasıyla birleştiğinde trafikte saatlerce beklemek kadar sıkıcı sonuçlar doğurabiliyor.
Spor Dünyasındaki Teknolojik Terslikler
1/ Kocaman tabletli yorumcular

İsterseniz şu gole tekrar bakalım… Eğer Selçuk’a tıklayıp şuraya geri çekersek, Melo’yu burada yuvarlan içine alalım -durun durun- top oyuna girdiğinde Ujfalusi’nin pozisyon alışını da izleyin ve gözünü Elmander’in ceza sahası içinde yaptığı koşuda olsun.” Fakat yorumcular bunları 15 dakikada ekrana çizerken, arkalarını bize dönüp konuşuyorlar. Onların arkalarını görmektense çoğu kişini burun kıvırdığı (bizce fena anlatmıyor) Ömür Üründül’ün maçı yorumlamasını tercih ederiz.

2/ Reklam müdahaleleri

Maç oynanırken tam da heyecanlı bir pozisyonun ortasındayken, sağdan soldan çıkan Lig TV’nin sanal reklam uygulamaları bazen çok can sıkabiliyor. Top kanatlardayken çıkan reklam topla oynayan adamı gölgeleyince, orada neler olup bittiğini anlamak için 5-10 saniye geçmesi gerekiyor. Bir bakıyorsunuz, topun olduğu oyuncu topu rakip takıma kaptırmış bir bakıyorsunuz hiç görmediğiniz bir yerde ceza sahasına bir orta geliyor. Nasıl olduğunu siz de biliyorsunuz, siniz bozucu bir durum işte.

3/ Mikrofonlar her yer

İşte olduğunuzu ve masanın üstüne çıkıp etrafınıza bakınarak, hangi iş arkadaşınızın işe geç geldiğini kontrol ettiğinizi hayal edin? Pek de kendinizi o durumda göremiyorsunuz değil mi? Seksist konuşmalarından dolayı işten kovulan Richard Keys hariç kimse o şekilde konuşamaz. Hiçbirimiz herkesin konuşmalarının kayıt altına alındığı bir ofiste çalışmak istemez. Oysa ister tenis kortu, F1 pisti ya da futbol sahası olsun, sahanın her yerine yerleştirilen kameralar artık gözümüzde kahraman olan sporcuların nasıl iki kelimeyi bir araya getiremediğini, ağzılarının ne kadar bozuk olduğunu tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017