Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Spor Toto Süper Lig En Çok Gelir Ürüten Ligler Arasında

Ünlü finans şirketi Deloitte, en çok gelir kazanan futbol ligleri üzerine, Spor Toto Süper Lig için sevindirici bir rapor yayınladı.
Spor Toto Süper Lig  En Çok Gelir Ürüten Ligler Arasında
Tüm Avrupa’yı sarsan 2011 krizine rağmen ünlü finans şirketi Deloitte’nin yayınladığı sezonunun finansal performans raporu Avrupa futbolunun gelişmeye devam ettiğini gösterdi. Bu ekonomik krizin ardından önceki yıllara göre büyüme yavaşlasa da tüm Avrupa’daki %4’lük, büyüme, beklentilerin üstünde oldu. Tabii bu ekonomik pastadaki büyümenin amiral gemisi İngiltere Premier Lig oldu. 2.5 milyar strenlinlik büyüme, düşüşteki çoğu ligin ortalamayı aşağı çekmesini engelledi.

Beş büyük ligin dışındaki en fazla büyümeyi ise Rusya ve Türkiye ikilisi gerçekleştirdi. Rusya’da Anzhi Makhachkala’nın yarattığı büyüme, onları bizim üstümüze çıkartsa da şike soruşturmasına rağmen ligimiz de 515 milyon avroluk bir büyüme gösterdi. Bu gelişmemizdeki en büyük etkenler ise maç yayın gelirleri ve reklam gelirleriydi.

Sezon başında şike soruşturmasının yarattığı kargaşa içersinde ligimizin finansal açıdan geri gideceği tahmin edilse de kulüplerimizin yabancı oyuncular için ödedikleri bonservis bedellerini yükseltmeleri, bizi Avrupa’nın 7.ligi konumuna yükselten bir diğer etmendi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017