Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Strateji Oyunu Sevenler İçin Starhawk

PS3 için 2007 yılında çıkarılmış olan Warhawk oyununun devamı olarak nitelendirebileceğimiz Starhawk oyununu inceledik.
Strateji Oyunu Sevenler İçin Starhawk
Starhawk ilk etapta karşımıza net bir FPS oyunu olarak çıkıyor. Oyuna ilk girdiğimiz andan itibaren silah omuzda, sağ sola koşa bir karakteri kontrol ediyoruz. Fakat Starhawk’da bundan çok daha fazlası var… Oyunun genel yapısı gereği tek bir tuş ile bina yaratma menümüzü açabiliyor, istediğimiz yere istediğimiz türdeki binayı yerleştirebiliyoruz. Tüm bunları yaparken kullanılan kamera açışı ise üçüncü şahıs ve bina menüsü açıldığı zaman hafif bir şekilde kuş bakışına dönüşen bir açıdan ibaret.

Oyunun TPS kısmında tam bir omuz üstü kamera açısı ile ilerliyor. Karakterimizi kontrol etmek gerçekten çok kolay. Bu kolaylıkların başında yer alan kamera açıları, en an imdadımıza yetişiyor gerçekten. Özellikle net bir “cover” yani sığınma sistemi olmayan Starhawk, bu açıları ile oyuncuya fazlasıyla yardımcı olabiliyor. Benim deneyim ettiğim kadarı ile, her ne kadar cover sistemi bulunmasa da bir taşın ya da herhangi bir cismin arkasına saklanmak sureti ile ateş etmek gerçekten saklanma hissiyatını fazlasıyla veriyor. Ateş etme hissiyatı hiç de fena değil; kesinlikle çok daha iyi olabilirdi ama özellikle oyunun TPS olduğunu düşünürsek kullanıcıya verdiği vuruş ve ateş hissiyatı oldukça kaliteli diyebilirim.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017