Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Stres Kadınlarda Daha Fazla Görülüyor

Stres; hepimizin duyduğu, bildiği, alıştığı kimilerinin korktuğu kimilerinin ise olmasının faydalarının zarardan daha çok olduğuna inandığı bir duygu… Birçok hastalığın temelinde yer alan stresin varlığı bilinmemesine rağmen zihnimizle, vücut ve ruhumuza vermiş olduğu zarara engel olabilmek neredeyse imkansız.
Stres Kadınlarda Daha Fazla Görülüyor
Yapılan bir araştırma kadınların yarısının her gün yüksek miktarda stres yaşadığını ortaya çıkartmış. Öyle ki bu oran son yıllarda yüzde yirmi beş oranında artış göstermiş olmasına rağmen stresle baş etmek için çaba gösterilmemesi dikkat çekici. Birçok kadının stresten vazgeçmek istemeyişinin temelinde stresin başarı ile bütünleşmesi yatıyor. Günümüz kadınlarının bazıları “Kendini hırpalayarak çalışmıyorsa başarılı değilsin.” gibi düşünmekteler…

Stres algısına baktığımız da stresin gelişimine neden olarak birçok sosyal ve kültürel baskı sonucunda ortaya çıktığını görüyoruz. Stres konusunda yapılan bir araştırma sonucunda görülmüştür ki feminist hareketler gibi etkilerin kadınları çoktan rahatlattığı düşünülse bile bazı kadınların erkek meslektaşları kadar başarılı olduğunu kanıtlamaya çalıştıklarına rastlanıyor… Aşırı çalışan gergin mutsuz ve yaşamını koşturarak geçiren kadın sayısının fazlalığının yanı sıra bu yoğunluktan şikayet etmeyip gurur duydukları görülüyor. Aynı zamanda araştırmalar kadınların genç yaştan itibaren farklı birçok role bürünmek zorunda kaldığını da gösteriyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017