Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Su Kristallerinin Sırları

Su kristalleri üzerine araştırmalar yapan Japon araştırmacı Masaru Emoto, su meloküllerinin duygularımızdan düşüncelerimizden ve kullandığımız kelimelerden etkilendiğini fark eden araştırması ile suya farklı bir boyut getirdi.
Su Kristallerinin Sırları
Su kristallerine mikroskop altında klasik müzik dinletmiş, onlara bağırmış, kızmış ve ağlamış, her seferinde farklı resimler çekerek su kristallerini incelemiştir. Her duygu karşısında kristallerin değişen yapıları inanılmaz derecede ilginçtir. Klasik müzik dinletilen su kristalleri, berrak ve pırlanta görüntüsünde olmakta, heavy metal dinletilen kristaller ise, siyahımsı ve dağılmış bir şekle bürünmektedir.

Kristallere, “sen çirkinsin" veya “aptalsın” denildiğinde, kristaller ikiye ayrılmakta ve renk değiştirmektedir. “Sevgi ve şükran” sözcük kristallerin oluşturduğu bir yüzük şeklini almakta, “Şeytan” kelimesi, kristalin merkezinde adeta pusuya yatmış belirsiz bir yumru ve siyah parçalar oluşturmaktadır. Dünya üzerindeki bazı tapınaklarda, Budist rahiplerin şifa için okudukları suda, kristallerin dört köşeli ve kenarlarındaki diğer kristallerle birleşerek berrak ve parlak görüntü oluşturması inanılmazdır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017