Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sukuk İhracında Beklentiler Yüksek!

Dünyada 150 milyar doların üzerinde olduğu sukuk piyasasına geç ama hızlı bir giriş yapan Türkiye; Hazine, bankalar ve lokal kurumlar ile birlikte düşünüldüğünde büyük bir oyuncu olmaya aday.
Sukuk İhracında Beklentiler Yüksek!
Hazine bonosu ve mevduat gibi konvansiyonel yatırım araçlarının cazibesini görece yitirmesiyle son yıllarda sektörde yeni borçlanma araçlarına ilgi artıyor. Alternatif yatırım araçlarına yönelim de bu anlamda önem kazanıyor. Hazine Müsteşarlığı’nın kısa süre içinde ihraç etmesi beklenen İslami bir borçlanma aracı olan sukuk da bu alternatif yatırım enstrümanlarından biri. Bu ihracın bir gösterge oluşturması ve özel sektörü tetiklemesi ile Körfez yatırımcılarının ilgisi düşünüldüğünde Türkiye’nin daha önce yeterince çekemediği İslami yatırımcı kitlesinden kısa-orta vadede milyarlarca dolarlık fon sağlaması uzak bir ihtimal değil.

Hazine’nin bu yıl ilk kez sukuk ihracı yapacağını Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, bu yılın başında açıklamıştı. 1980’li yıllardan beri bu yöndeki borçlanmalar için çalışmalarda bulunulan Türkiye’de, daha önce hiç ihraç aşamasına gelinmemişti.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017