Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sulama Nasıl Yapılır?

Sudan bir mesela gibi görünse de fazlasıyla önemlidir sulama. İşin teknik kısmına özen göstermek gerekir. Sulama nasıl yapılır, teknikleri nelerdir biliyor musunuz?
Sulama Nasıl Yapılır?
Bitkilerinize çok iyi baktığınızı düşünüyorsunuz. Her şeyi dört dörtlük yapıyorsunuz ama onları bir türlü canlı tutamıyorsunuz. Acaba sulamada ya da havalandırmada bir yanlış yapmış olabilir misiniz?

Genel olarak bilmeniz gereken başlıca kural şudur: Bitkilerin kış aylarında su ihtiyacı yaz aylarına göre daha azdır. Ancak suyun niteliği sandığınızdan çok daha önemlidir. Çok hassas tropik bitkiler hariç, temiz ve dinlenmiş, ılık musluk suyu iç mekan bitkileri için idealdir. Çünkü musluk suyunda bitkilerin istediği pek çok iz element vardır.

Suyu günün sıcak saatlerinde vermeyin. Sabah ya da akşamüstü saatleri tercih edin. Suyu birden değil, yavaş yavaş, saksı toprağında oyuklar oluşmayacak şekilde verin. Bitki çeşidini de dikkate alın. Bünyesinde çok su barındıran etli yapraklı, gövdeli kaktüs çeşitlerinin ya da küçük yapraklı bitkilerin, geniş yapraklılara göre su ihtiyacı daha azdır.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017