Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Süper Kadın Sendromu Nedir?

İşiniz, eşiniz ve çocuğunuz… Üçü de hayatınızın merkezinde ve siz üçe bölünüyorsunuz. Süper kadın olarak sürekli koşturuyorsunuz. Ama durun aslında siz fark etmeden psikolojinizi bozuyor.
Süper Kadın Sendromu Nedir?
Eşi, işi ve çocuğu için mükemmelin peşinde koşan pek çok kadın, istediği standartları tutturamadığında psikolojik sorunlar yaşıyor. Çağımızda süper kadın yahut süper anne sendromu olarak adlandırılan bu durumun yol açtığı zararları, Davranış Bilimleri Enstitüsü Çocuk ve Genç Merkezi’nden Uzman Klinik Psikolog Aslı Kızıltoprak Tuna’yla konuştuk.

Süper kadın sendromunun belirtileri 20’li yaşlarda kadının evlenmesiyle başlıyor. 30’lu yaşlarda kariyer beklentileriyle ve çocukların eğitim hayatına başlamalarıyla giderek artıyor. İyi bir eş, anne, evlat ve işkadını olmak… Birçok rolü aynı anda ve mükemmel bir şekilde yapma zorunluluğu hissetmek, günümüzde çoğu kadının yaşadığı psikolojik bir buhrana içinde bulunulan şartlar ve yakınların da yönlendirmesi eklenince kadınların üzerindeki yük daha da artıyor. Eğer siz de mükemmeli bulmak için çabalıyor ve hatta kendinizi paralıyorsanız, süper kadın sendromuna yakalanmış olabilirsiniz!

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017