Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Sürekli Yediğimiz Yiyeceklerin Ne Kadarı 100 Kalori Ediyor?

Düşünmeden atıştırdığımız, paketi açınca dibini bulmadan bırakamadığımız birçok ürün tam bir kalori bombası olabilir. Düşük ya da yüksek kalorili 12 ürünü market raflarından seçtik ve sadece 100 kalorilik bir atıştırma için ne kadarını tüketmemiz gerektiğine baktık.
Sürekli Yediğimiz Yiyeceklerin Ne Kadarı 100 Kalori Ediyor?
Tadım Ay Çekirdeği

Ay çekirdeğinden vazgeçemiyorsanız mümkün olduğu kadar az tuzlu ya da tuzsuz olanları tercih edin 25 g ay çekirdeği 100 kcal enerjinin yanı sıra 4.2 g protein, 8.5 g yağ ve 1.37 g karbonhidrat içeriyor.

Barilla Kelebek Makarna

Pişmemiş makarnanın 85 gramlık bir porsiyonu yaklaşık 300 kalori. Sadece bir avuç dolusu ise 100 kalori geliyor. Soslar ve yağ ile bu miktar daha a artıyor. Bu nedenle sos seçiminde kremalı soslar yerine besleyici, ancak kalori değeri daha az olan seçimlere yönelmek önem taşıyor. Bir avuç makarna aynı zamanda 21 gram da karbonhidrat içeriyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017