Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Suriye Ekonomisi Nefes Alamıyor

Suriye'de şiddet olayları nedeniyle ekonomi durma noktasına geldi. 18 aydır devam eden ayaklanmanın hem toplumsal hem de ekonomik faturası her geçen gün kabarıyor.
Suriye Ekonomisi Nefes Alamıyor
1950'lerde birçok ülke bağımsızlığı için mücadele ederken, Suriye canlı bir ekonomik ve kültürel hayata sahipti. 1960'lar ve 1970'lerde ülkede önemli altyapı, eğitim ve sağlık yatırımları yapıldı. 1970'lerin sonunda Suriye'nin güçlü bir ekonomisi vardı. 1983'te yani 30 yıldan daha az bir süre önce ülkede kişi başına düşen gelir Türkiye'den fazlaydı. Ancak ülkenin ekonomisi, 18 aydır devam eden şiddet olayları ve uluslar arası yaptırımların etkisiyle nefes alamaz hale geldi.

Ülke ekonomisindeki sorunlar giderek derinleşiyor. Başbakan Başbakan Wael Nadir el-Halki, iç savaş nedeniyle zararın 29 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Ekonominin bu yıl beşte bir oranında daralabileceği tahmin ediliyor. Ülkede enflasyon yükselirken, işsizlik de artıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017