Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Suriye Ve Ermenistan'a Mütekabiliyet Şartı

Yabancıların Türkiye'de gayrimenkul satıl almasını düzenleyen Mütekabiliyet Yasası'nın onaylanması ile 183 ülke vatandaşı Türkiye'den şartsız taşınmaz mal, gayrimenkul, bina, ev ve arsa alabilecek.
Suriye Ve Ermenistan'a Mütekabiliyet Şartı
Bu 183 ülke arasında ABD, Almanya, İngiltere, Fransa, Belçika, İtalya, Güney Kore, Monaco gibi ülkeler ve zengin körfez sermayesinin olduğu Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuveyt’in yanı sıra Azerbaycan, Türkmenistan yer alıyor.

Şartsız gayrimenkul alabilecek ülkeler listesinin dışına tutulan ülkelerde dikkat çekenler Türkiye’nin ilişkilerini dondurduğu Suriye, Ermenistan, Kuzey Kore. Yabancı yatırımda patlama yaratması beklenen düzenlemede Çin ve İsrail gibi ülkeler için “bir mesken” sınırlaması getirilirken Rusya, Gürcistan, Yunanistan ve Bulgaristan gibi ülkeler ise sahil ve sınır illerden olmamak kaydıyla ülkemizden gayrimenkul alabilecek. İran ve Irak gibi ülkeler e özel izinle gayrimenkul edinebilecek.

Düzenlemenin içeriği tam olarak bilinmediği için Rusya ve Ukrayna vatandaşlarının, Karadeniz kıyısından taşınma elde edemeyeceği hususunda karmaşa yaşanıyordu. Karmaşanın giderilmesiyle Rusya ve Ukrayna’ya taşınma elde etmede hiçbir kısıtlama getirilmediği açıklandı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017