Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Suudiler Dev Yatırıma Geliyor!

Suudi Arabistanlı Advanced Petrochemichal Company ve Bayegan AŞ, Adana-İskenderun bölgesinde 1 milyar dolarlık yatırımla poliprobilen üretim tesisi kuracak.
Suudiler Dev Yatırıma Geliyor!
Suudi Arabistanlı Advanced Petrochemichal Company ve Bayegan AŞ işbirliğiyle,Adana-İskenderun bölgesinde 1 milyar dolarlık yatırımla poliprobilen üretim tesisi kurulacak.

Suudi Arabistan'ın önde gelen polipropilen üreticisi Advanced Petrochemical Company ile petrol ve petrokimya alanında küresel faaliyet gösteren Bayegan AŞ'nin ortak yatırım kararı, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın katıldığı toplantıyla açıklandı.

Adana-İskenderun bölgesinde 1 milyar dolar yatırım öngörülen projenin yıllık 500 bin tonluk kapasitesi bulunacak ve proje ile 500 kişi istihdam edilecek.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, ortak yatırım kararına ilişkin düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, açıkladıkları yeni Teşvik Sistemi'ne işaret ederek, ''Teşvik Sistemi'nde ülkemizin dış ticaret verdiği, fazlasıyla ithalat yapmak zorunda kaldığı ürünlerin yatırımını sağlayacak önemli başlıklar ve destekler ortaya koyduk. Bugün böyle bir yatırım, yeni Teşvik Sistemi'nin ilk yatırım müjdesi olarak hepimize hayırlı, uğurlu olsun'' dedi.

Yapılan yatırımın son derece önemli olduğunu vurgulayan Çağlayan, ''Türkiye'nin gerek Suudi Arabistan'da bugüne kadar yaptığı yatırımlar ki 200'e yakın iş adamımız Suudi Arabistan'da yatırım yapmışlar, gerek Suudlu 275 firmanın bugüne kadar Türkiye'de yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırımlar, ümit ediyoruz ki bugün adeta bir işaret fişeği olacak bu yatırımla çok daha fazla artacaktır'' diye konuştu.

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017