Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İçin Gerekli Adımlar Atılıyor

SGK'nın, özel sağlık kuruluşlarının çoklu fatura kesmesine olanak tanıyan genelgesi, 'Tamamlayıcı Sağlık Sigortası' için ilk adım. Hazine'nin yapacağı düzenlemeden sonra başlayacak sigortayı yaptıranların özel sağlık kuruluşlarında SGK'ca karşılanmayan giderlerini sigorta şirketleri ödeyecek.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İçin Gerekli Adımlar Atılıyor
Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili yayımladığı genelgesi, kamuoyunda da büyük bir ses getirdi. Bazı kesimler, söz konusu genelgeyi uzun süredir beklenen “tamamlayıcı ya da destekleyici sağlık sigortası”nın başlaması olarak yorumladı. Ancak, genelgenin yarattığı fırtına dindikten sonra uzmanların da yaptığı açıklamalardan anlaşıldı ki genelge, sadece tamamlayıcı sağlık sigortasına geçilebilmesi için ilk adımı oluşturuyor; uygulamanın başlaması için daha gidilecek çok yol var. Öncelikle, Hazine Müsteşarlığı’nın bu konuda düzenleme yapması gerekiyor.

Bazı sigortacılar özellikle özel sağlık kurumlarının SGK ile anlaşmalı fiyatların üzerine aldıkları fark ücretlerinin daha makul olması ve fiyatların kontrol edilmesi gerektiği konusunda ısrar ederken, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği’nin (OHSAD) ise bu konuda tavrı net: “Fark ücret sınırı olmasın. Fiyatlar serbestçe belirlensin” diyor OHSAD. SGK’nın, 28.6.2012 tarihinde yayınladığı Tamamlayıcı veya Destekleyici Sağlık Sigortası Uygulamaları konulu 2012/25 sayılı genelgesi, öncelikle “üçlü fatura” kesilmesine olanak sağlayarak, tamamlayıcı sağlık sigortasına geçilebilmesinin önündeki en önemli engellerden birini ortadan kaldırıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017