Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Tasarım Dünyasının En Değerli İsimleri Alldesign'da!

Bookwarm kitaplık, TOM WAC sandalye, Ripple chair ve dev Swarovski kristal avizelerin yaratıcısı, çağımızın en değerli tasarımcılarından Ron Arad ve Cirque de Soleil’in Hong Kong, Las Vegas ve Paris’teki sahnelerin tasarımcısı, W Paris ve Grand Hyatt Taipei ve Chicago otellerinin ödüllü mimarı Diego Gronda Şubat ayında İstanbul’da!
Tasarım Dünyasının En Değerli İsimleri Alldesign'da!
İstanbul, tasarım dünyasının dahilerini ağırlayacağı 2 günlük bir tasarım buluşmasına hazırlanıyor! 22-23 Şubat 2013 tarihlerinde Hilton Convention Center’da düzenlenecek olan alldesign 2013, hayatımızın her alanına yön veren yaratıcı endüstrilerin ele alınacağı bir eşi benzeri olmayan bir tasarım buluşması! alldesign 2013’te kendi dalının dünya çapındaki uzmanları tasarıma bakış açılarını ve dünyaca ödüllü işlerini izleyicilerle paylaşacak. Darren Aronofsky, George Lois, Es Devlin ve Stefan Sagmeister gibi tasarım dünyasının dahilerini ağırlayacak olan alldesign 2013’ün sürpriz isimleri arasında Ron Arad ve Diego Gronda da yer alıyor!

Ron Arad, tasarım harikası Bookwarm kitaplık ve dev Swarovski kristal avizelerin yaratıcısı, Belçika’daki Mediacite’nin ve İsrail’deki Holon Tasarım Müzesi’nin de mimarı.

Çağımızın en değerli tasarımcılarından biri olarak kabul edilen Ron Arad, teknoloji ve materyal arasında kurduğu cesur bağlantılarla özgün eserler yaratmaktadır. 25 yıldır mimari ve endüstriyel tasarım alanında disiplinsizlik anlayışını benimseyerek birbirinden farklı malzeme, renk ve dokuları bir araya getiren Arad’ın ünlü tasarımları arasında Holon Tasarım Müzesi ve Swarovski markası için tasarladığı pırlantadan oluşan avize de var.

Arad’ın şekil ve yapıya olan radikal yaklaşımı ve materyallerle yaptığı farklı deneyler, onu çağdaş tasarımın önde gelen isimlerinden biri haline getirdi. Londra’nın ikonik sanat merkezi Roundhouse’da gerçekleştirdiği 360 derece interaktif enstalasyonu Curtain Call’da aralarında Hüseyin Çağlayanın da yer aldığı ve Arad’ın en sevdiği sanatçı, müzisyen ve tasarımcı arkadaşlarının sanat eserleri sergilendi. Ron Arad’ın 18 metre çapında bir halkaya asılan 5.600 silikon çubukla tasarladığı bu özel perde filmler, canlı performanslar ve izleyici etkileşimi için tasarlanmıştı.

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017