Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Tatil Kuşadası’nda Başlar!

Türkiye’nin ilk keşfedilen turistik yörelerinden biri olan Kuşadası, tüm sakinliğiyle ziyaretçilerini bekliyor.
Tatil Kuşadası’nda Başlar!
Kuşadası Türkiye’nin ilk keşfedilen “turistik” yörelerinden biri... Adını, üzerinden Cenevizlilerin inşa ettiği bir kale bulunan Güvercinada’dan alıyor. İlk bakışta beton mezarlığı ve turist avcısı hali vardır. Çarşısı, milli parkı ve sahiliyle görülmesi gereken yerlerden biridir.

Kuşadası’nı gerçekten gezmek istiyorsanız 1 gün kesinlikle yetmez. Oldukça güzel köşelere sahip bir tatil beldesi Kuşadası… 30 kilometreye yakın bir kıyı şeridi içinde plajlarda ve koylarda sörf, yelken, kano, su kayağı, balık avcılığı ve tekne turları yapma imkanı bulabilirsiniz.

Kadınlar Denizi Plajı, Yılancı Burnu Plajı, Güvercinada Plajı, Yavansu Plajı, Kuştur Plajı, Sevgi Plajı, Karaova Plajı, Güzelçamlı Plajı, Kalamaki Plajı kısacası Kuşadası plajların cennetidir. Bu plajların genel özelliği ise oldukça uzun olmalarıdır. Şimdi isterseniz bu plaj cennetine nasıl gidilir, ne yenir, nerede konaklanır bir göz atalım.

Nasıl Gidilir?

İzmir’den gidecek ziyaretçiler için oldukça kolay bir ulaşıma sahiptir. İzmir’den Kuşadası’na, İzmir – Aydın yolunun 65’inci kilometresinden, 25 kilometrelik yol izlenerek yaklaşık 1,5 saatte ulaşılır.

Ne Yapılır?

Peki Kuşadası’nda geldiğinizde denize girmekten ve güneşlenmekten başka ne yapacaksınız? Aslında bir tatil beldesi olsa da Kuşadası her yerin ortasında. Yarım günlük turlarla antik kentlere gidebilirsiniz. Selçuk ve Efes’e günübirlik turlar var. Kuşadası’nda kadar gidip de Efes’i görmemek inanın çok büyük bir hata olur. Ayrıca Efes yalnızca bir defa görülmek için değildir. Her gittiğinizde içinize çekersiniz. Güvercinada ise Kuşadası’nın hemen kıyısında ince bir yolla sahile bağlanmış küçücük bir ada. Turistik bir yer görmek isterseniz burayı ziyaret edebilirsiniz.

Nerede Konaklanır?

Kuşadası’nda büyüklü küçüklü çok fazla konaklama tesisi mevcuttur. Kuşadası otelleri ihtiyaca uygun olan tüm seçenekleri ziyaretçilerine sunabiliyor. Kuşadası otel fiyatları ise son derece cazip seçenekler sunuyor.

Ne Yenir?

Kuşadası’na gittiğinizde mutlaka şunu yemelisiniz diyebileceğimiz bir yer yok ancak sahil şeridinde oldukça fazla restaurant ve cafe-barlar var. Fiyatlar konusunda aralarında fazla bir fark bulunmuyor…

Haberin tamamı için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017