Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Tatilini Türkiye'de Geçiren Turist Sayısı Neden Azalıyor?

Rusya Tur Operatörleri Birliği'nden verilen bilgilere göre, bu yılın Ocak-Haziran ayları arasındaki dönem 1 milyon 430 bin Rusyalı tatilini Türkiye'de geçirdi.
Tatilini Türkiye'de Geçiren Turist Sayısı Neden Azalıyor?
Bu, geçen yılın aynı dönemindekine oranla yüzde 4 daha az bir rakama tekabül ediyor. Bu arada Rusya, Türkiye’yi ziyaret eden turistlerinin sayısı açısından ikinci yer alıyor. Almanya bu bakımdan birinci sırada. Ama bu yıl Türkiye’yi ziyaret eden Alman turistlerinin sayısı da geçen yıldakinden az.

Türkiye Yeni Mesaj gazetesinin bildirdiğine göre, Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısının azalması kalıcı bir eğilim halini alabilir. Yorumcumuz Stanislav Tarasov bu şunları söyledi: Avrupa’dan turist akışının azalması ekonomik krizle izah edilebilirken Türkiye’yi ziyaret eden Rus turist sayısının azalması, Yeni Mesaj gazetesinin görüşüne göre, uluslararası ilişkilerin özel durumuna bağlı. İranlı turist sayısının azalmasının sebebi de aynıdır. Bu yılın 6 aylık döneminde Türkiye’yi ziyaret eden İranlıların sayısı geçen yılın aynı dönemindekine oranla yüzde 40 oranında azaldı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017