Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

TAV Konselide Cirosu Yüzde 20 Arttı

TAV Havalimanları Holding'in 2012 ilk 6 ayında net kârı 48,5 milyon Euro oldu. Şirketin konsolide cirosu geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 20 artarak 483 milyon Euro'yu buldu.
TAV Konselide Cirosu Yüzde 20 Arttı
TAV Havalimaları Holding (TAV), 2012 ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketin net karı yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre dört kat artışla 48,5 milyon Euro olarak gerçekleşti. Şirketin konsolide cirosu aynı dönemde yüzde 20 artış göstererek 483 milyon Euro'ya, konsolide faaliyet kârı da yüzde 23 artışla 129 milyon Euro'ya yükseldi. TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Dr. Sani Şener, 2012'nin ilk yarısında elde ettikleri en yüksek net kârla hızlı büyümeyi birleştirdiklerini söyledi. Net kârın, ilk altı ayda yeni rekorları olduğuna işaret eden Şener, "Net kâr seviyesinde gördüğümüz bu büyük başarıyı diğer finansal kalemlerde de aynı şekilde gözlüyoruz. Aynı dönemde oldukça kuvvetli nakit oluşturma performansı sergiledik ve serbest nakit akışı 62 milyon Euro olarak gerçekleşti" dedi.

Şener, finansal sonuçların bu denli kuvvetli olmasının hizmet sundukları yolcu sayısındaki muazzam artıştan kaynaklandığını ifade ederek, TAV genelinde hizmet sundukları yolcu sayısının geçen yılın ilk altı ayına göre yüzde 34 gibi sıra dışı artış kaydettiğini ve 31 milyona ulaştığını açıkladı. Yolcu artışının yüzde 20'sini mevcut portföylerindeki organik büyümeye, yüzde 14'ünü de portföylerindeki yılbaşında ekledikleri İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali'ne borçlu olduklarını anlatan Şener, geçen yıl 'Arap Baharı'ndan etkilenen Tunus'ta yaşanan toparlanmanın da, çok kuvvetli şekilde yüzde 56 düzeyinde seyrettiğini dile getirdi. Şener, İslam âlemi adına taşıdığı önem sebebiyle kendileri için büyük önem taşıyan Medine Havalimanı'nı da haziran sonunda portföylerine eklediklerine işaret ederek, "Gelecek yıllarda Medine Havalimanı'nın da sonuçlarımıza katkılarını yüksek büyüme oranları ile göreceğimize olan inancım tam." konuştu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017