Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Teknik Resim Eğitimi - Tuğbay Teknik Eğitim Merkezi

Teknik resim eğitimi Tuğbay Teknik Eğitim Merkezi tarafından Bursa'da hizmet vermeye devam ediyor.
Teknik Resim Eğitimi - Tuğbay Teknik Eğitim Merkezi
Teknik Resim Eğitimi

Amaç

  - Makina Teknik resminin genel kurallarını öğrenebilmeleri,
  - Çizim için gerekli el alışkanlığı edinebilmeleri,
  - Verilmiş basit makina parçalarının krokilerini ve yapım resimlerini çizip ölçülendirebilmeleri, verilmiş bir resmi okuyabilmeleri,

Neden Teknik Resim
Teknik Resim temel kurallara ve uluslararası standartlara uygun çizildiği zaman dünyanın heryerinde kolaylıkla okunup bütün bilgileri anlaşılır. Teknikalanda çizilen resimlerle mühendis, teknisyen ve teknik elamanlar, yapılacak üretim ve işlerle ilgili diyalog kurup anlaşırlar. Teknik elamanların, teknik resim bilgisiyle karşılıklı olarak anlaşmasından dolayı teknik resme bir teknik iletişim dili diyebiliriz. Kurs laboratuvarında teorik ve uygulamalı olarak yürütülecektir. Her kursiyere bir çalışma masası verilmektedir.

Katılımcılar
Mühendis, tekniker, teknisyenler ve teknik okullarda okuyan öğrenciler ve ilköğretim mezunu olanlar katılabilir.

Notlar

  1. Yukarıda belirtilen eğitim süreleri, katılımcıların mesleki düzeyi ve işletmenin isteği ile artırılabilir veya azaltılır.
  2. Teorik ve pratik uygulamaların yeri, karşılıklı görüşmeler sonucunda belirlenecektir.(Kurumumuz ya da Firmanız bünyesinde)
  3. Eğitim günleri, uygulama saatleri, gruplar ve kapasiteleri karşılıklı görüşmelerle belirlenecektir.
  4. Eğitim notları ve katılım belgeleri kurumumuzca sağlanacaktır.
  5. Seminer eğitimimizin içeriği; Yüzey İşleme İşaretleri, Toleranslar ve Şekil & Konum Toleransları (TS ISO 5459, TSE ISO 5458, TS ISO 8015, TS 1304, ISO 1101, TS ISO 10578, TS ISO 10579 Standartları) anlatılacaktır.

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017