Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Telefon Kütüphanesi’nde En Çok Okunan Kitap ‘AŞK’ Oldu

Türkiye’nin ilk Telefon Kütüphanesi ilklere imza atmaya devam ediyor. Proje kapsamında edebiyat dünyasının önde gelen yazarlarından Elif Şafak’ın Aşk adlı kitabı Telefon Kütüphanesi’nde görme engelliler tarafından en çok dinlenen eser oldu.
Telefon Kütüphanesi’nde En Çok Okunan Kitap ‘AŞK’ Oldu
Türk Telekom ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) işbirliğiyle görme engellilerin bilgiye erişimi için geliştirilen ‘Telefon Kütüphanesi Projesi’ 2011 Aralık ayından itibaren Türkiye’nin dört bir yanından 38,566 kez arandı.

Görme engelli kullanıcılara ücretsiz olarak ev telefonları üzerinden sesli kitap dinleme imkanı veren Telefon Kütüphanesi’nde Elif Şafak’ın AŞK kitabı 200’den fazla sesli kitap arasında en çok dinlenen eser oldu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017