Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Televizyonun Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkileri Neler?

O minicik gözler ekran ışığından sandığınızdan çok fazla zarar görüyor. Dikkat eksikliğinden hiperaktivite bozukluğuna dil gelişiminden otizme kadar birçok ciddi rahatsızlığa davetiye çıkarıyor.
Televizyonun Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkileri Neler?
Televizyon çocuklar için çizgi film ve reklamlarla yetişkinler için de dizi, film ve programlarla hayatın olmazsa olmazlarından bir haline geldi. Son yıllarda özellikle küçük çocukların uzun süre TV seyretmelerini n sosyal gelişim üzerine olası olumsuz etkileri tartışılırken 0-2 yaş bebekler için de televizyon ekranlarının zararlı olduğu artık herkes tarafından biliniyor.

Yapılan araştırmalar 2 yaş öncesinde televizyon izleyen çocukların bilişsel gelişimlerinin olumsuz olarak etkilendiğini, dil gelişimlerinin geciktiğini ortaya koyuyor. Bu dönemde aşırı televizyon izleme ile dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu ve otizm arasına ilişki olduğunu gösteren pek çok araştırma bulunuyor. Bu nedenle önlem olarak 0 -2 yaş çocuklarının televizyon ekranlarından uzak durmaları gerektiğinin altı çiziliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017