Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Tenisçi Sara Errani Kimdir?

İtalyan tenisçi Sara Errani, 2012'nin en büyük sürprizi oldu. Teklerde ve çiftlerde klasmanın ilk 10'unda yer alan Errani, tipik bir İtalyan olarak futbola düşkün. Başarılı tenisçi ile rolandgarros.com'da yapılan kısa söyleşiyi alıntıladık.
Tenisçi Sara Errani Kimdir?
Babanın manavlık yaptığını öğrendik, ama aynı zamanda kendisi seni tenise başlatmış. Sence de biraz sıra dışı değil mi?

Sizin için evet, bana göre hayır. Çünkü baba iyi bir tenis izleyicisiydi. Aslında önce abim David’i yazdırdı tenise. Çok eğlendiğini görünce ben de istedim. Beş yaşında başladım, öyle devam etti. Bu arada, babam bir süpermarket pazarlaması, satıcı değil.(Gülüyor)

Peki ne zaman profesyonel olmayı kafaya koydun?

12 yaşında. İtalya Tenis Federasyonu, ülkedeki en iyilerden bir turnuva yapmış ve ben 64 sporcu arasında finale kalmıştım. O zaman tenisin benim için bir kariyer olabileceğini anladım. Daha sonra bir yılı Nick Bollettieri Akademi’de geçirdim, ardından farklı turnuvalar için seyahat etmeye başladım.

Tenis oynamasaydın ne yapardın?

Profesyonel basketbolcu ya da futbolcu olabilirdim. Üç yıl basketbol, bir yıl futbol oynadım. Tenisle birlikte en sevdiğim iki spor. Birisi olmasaydı diğerini yapardım.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017