Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Teoman Röportajı

Önce Kurtalan ekspres için yaptığı kayıt, arkasından ''Aşk ve Gurur'' albümü için bir de remiks prodüksiyonu yayınlanınca, hayranları ve medya müziğe yavaştan geri dönüyor diye de düşünmedi değil. Ancak Teoman'ın kararından dönmeye hiç niyeti yok mu?
Teoman Röportajı
Sizi müziği bırakma kararına götüren neler oldu herkes çok merak etmişti ancak siz; “Keyfimi bozan her şeyi hayatımdan çıkarırım” demiştiniz; peki keyfinizi neler bozdu?

Bir çok parametre bir araya geldi. Önce kendi içimdekiler; artık yaptığım işten eski tatminimi alamıyordum. Eskiden problem yapmadığım şeyleri kafama takıyor, eskiden mutlu ayrılacağım konserlerden mutsuz ve keyifsiz ayrılıyordum. Özellikle konser kalitesi açısından bu böyle. Ayrıca, müzik sektörü bizim yaratıcılığımızı yaralayan bir pozisyona geldi geçen yıllarla. Albümler, yaz ayları için üretilmeye başladı. Bu üretimi risksiz, tek düze, özensiz konserler takip ediyordu. Bense, uzun yıllardır bu işle uğraşmama rağmen, konser kalitemi bir türlü istediğim düzeye getiremedim. Yılda 30-50 konser veriyorsam, 3-5 tanesi istediğim düzeyde oluyor. İstediğim düzey, kesinlikle dünya standartları, Türkiye standartları değil. Düşük standartlarda konser verdiğinizde, işinizi iyi yapamadığınız için kahroluyorsunuz. Sadece para kazanmak için yapılacak bir iş değil bu. Kendimi beğenmiyordum, hatta bu koşulları düzeltemediğim için de kendimi beceriksiz buluyordum. Türkiye koşullarında konser miktarını yükselttiğiniz anda kalite düşüyor. Az miktarda konser hedeflediğinizde ise kurduğunuz ekibi devam ettirecek gücünüz olmuyor. Benim durumumda 25 kişilik bir ekibin maddi manevi sorumluluğu üzerimdeydi. Müziği niye bıraktınız sorusunun cevabı çok kolay değil benim için.

Ne söylesem, unuttuğum çok şey olacak. Yine de bir girizgâh yapmış oldum galiba. Bıraksanız yukarıdakilerden çok daha fazla sayabilirim. Bir arkadaşım bana, “eskiden inanıyordun, artık inanmıyorsun” diyor. Ne yazık ki haklı galiba. Bunca yıldan sonra her şey istediğim gibi yürüsün ve olsun istiyorum ama aksi halde işimde eski tatminimi alamıyorum. Halbuki eski yıllarda konser verelim de nasıl olursa olsun diyordum.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017