Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Tesla S İnceleme ve Özellikleri

Roadster adını verdiği performanslı elektrikli otomobiliyle dünya çapında popüler marka haline gelen Tesla Motors'un yeni elektrikli otomobili Model S yollara çıkmaya hazır.
Tesla S İnceleme ve Özellikleri
Direksiyona geç, frene bas, emniyet kemerini tak ve elektrikli S çalıştı bile. 17 inç ile bir iPad’den daha büyük olan renkli monitör var araçta. İnternet erişimi dahil tüm fonksiyonlar bu dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilebiliyor. Bu çağa uygun bir lüks donanım.

Hiç ses çıkarmadan ilerlemeye diğer elektrikli araçlardan aşinayız. Ancak bu sedanın içinde her şey mezarlık sessizliğinde! Tesla bu atmosferi ‘’stüdyo sesi’’ olarak adlandırıyor. Neredeyse 5m’lik bu sedanın bagajı ön tarafta yer alırken, arka kısma çocukların kullanımı için uygun ve sürüş yönüne ters yönde monte edilen iki opsiyonel koltuk eklenebiliyor. Yani tüm aile için elektrik!

Aracın tüm ayarları ABD’li müşteriler düşünülerek yapılmış. Yani süspansiyon Avrupalı beğenisine göre daha yumuşak, direksiyon direktliği ise daha az. Tesla bir gerçeğin çok iyi farkında: Zeminde konumlandırılan aküler ve içten yanmalı otomobillerde kullanılan birçok aktarma organının bulunmaması nedeniyle ağırlık merkezi iyice alçalıyor. Sağ ayağınızla pedala yapacağınız hafif bir dokunuşun ardından bile araç çok kısa sürede 160 km/s hıza ulaşıveriyor. Tesla Roadster’dan tanıdığımız yüksek ivmelenme hissi bu araçta tamamen yeni bir etki yaratıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017