Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Teşvik İşçiye Değil İşverene!

Teşvikten yararlanabilmek için işçi adına bordro düzenlenerek, prim ve hizmet belgesi ile kuruma bildirilmiş olması da yeterli olmayabiliyor. Bu işçilerin işyerlerinde fiilen çalışmaları şart. İzin, hastalık ve benzeri nedenlerle işyerinde bulunulmaması halleri fiilen çalışmama olarak kabul edilmiyor.
Teşvik İşçiye Değil İşverene!
Yeni teşvik sisteminde ülkemizin, gelişmişlik düzeyi dikkate alınarak altı bölgeye ayrıldığını görüyoruz. Birinci bölgede İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi gelişmiş iller bulunuyor. Altıncı bölgeye doğru gidildikçe nispeten daha az gelişmiş iller sıralanıyor.

Teşvik sisteminin temel amacı bölgesel gelişmişlik farklılıklarının ortadan kaldırılması. Bu çerçevede birinci bölgeden altıncı bölgeye doğru gidildikçe teşvik unsurlarının çeşitlendiğini, bütün bölgelerde geçerli olan teşvik unsurlarının bazılarında ise altıncı bölgeye doğru daha cazip oranlara yer verildiğini görüyoruz.

Yeni teşvik sisteminde, bölgesel teşvikler başlığı altında, altı bölgenin hepsinde; gümrük vergisi ve KDV muafiyeti, SGK işveren hissesi desteği, indirimli vergi uygulaması ve yatırım yeri tahsisi şeklinde teşvikler var. Bazı yatırımlar için faiz desteği de söz konusu. İşçilerin ücretlerinden kesilen gelir vergisi ile SGK işçi payı desteğine ilişkin düzenlemeler ise sadece altıncı bölgede gerçekleştirilen yatırımlarda uygulanabiliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017