Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ticari Araç Satışları Düşüyor

Ekonominin durgun mu yoksa canlı mı olduğunun önemli göstergelerinden biri olan hafif ticari araç pazarı, son dört çeyrektir daralıyor. Bu yılın başından beri yüzde 25 düşen satışlarda ÖTV artışının etkisi olsa da, faiz oranlarındaki yükseliş ve iç talep daralması bu araç satışlarında belirleyici etki yapıyor.
Ticari Araç Satışları Düşüyor
Hafif ticari araç satışları ekonominin gidişatını gösteren en önemli enstrümanlardan biri olarak kabul ediliyor. Zira bu pazarın en önemli müşterileri ekonominin yüzde 90’ından fazlasını sırtlayan küçük ve orta büyüklükteki işletmeler, yani KOBİ’ler. Böyle olunca da, ekonomideki yavaşlama ve KOBİ’lerin iş hacminde yaşanan daralma hafif ticari araç pazarını doğrudan olumsuz etkiliyor.

Uzun bir süredir hafif ticari araç pazarında işler iyi gitmiyor. Özellikle geçtiğimiz yıl hafif ticari araçlara gelen ÖTV artışına ekonomideki genel durgunluk da eklenince, satışlar son bir yıldır küçülüyor. Bu dönemi özellikle hafif ticari araç pazarında daha kuvveti olan şirketler daha sıkıntılı geçiriyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017