Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi Röportajı

İhracatçıların patronu Mehmet Büyükekşi, kur politikasını eleştirdi ve ''Merkez Bankası daha aktif olmalı'' dedi.
TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi Röportajı
Türk ihracatçılarının durumunu, sorunlarını, Merkez Bankası’nın izlediği kur politikası nedeniyle yaşadıkları sıkıntıları, çözüm önerilerini ve hedeflerini, kısacası ihracatla ilgi her şeyi Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye sorduk. İşte ihracatçıların patronu Büyükekşi’den çok önemli değerlendirmeler, radikal çözüm önerileri…

60 ihracatçı birliği, 26 ihracatçı sektörü ulusal ve uluslar arası düzeyde temsil eden TİM Başkanı olarak Türkiye ekonomisinin genel durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye ekonomisi, büyüme, ihracat, cari açık, istihdam rakamları ile canlı, dinamik ve üretken bir performans sergiliyor. Küresel ekonomide yaşanan durgunluk ortamına rağmen yılın ilk çeyreğinde yüzde 3,2 büyüyen ekonomisi, yüzde 8,2’ye düşen tek haneli işsizlik rakamı ile yeni istihdam sahaları açan, ihracatı büyüme ve istihdam sahaları artışının temel kaynağı olan bir yapıya sahip. Tüm dünya ülkelerinin ekonomik krizle kavrulduğu bir ortamda bu olumlu tabloya değmemesini diliyoruz.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017