Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?

Bayanların titizlikle baktığı ve koruduğu tırnaklar, zaman zaman bazı sorunlarla karşılaşmakta ve bunlardan en sık karşılaşılan sorunda tırnakların kırılmasıdır. Kırılmış tırnaklar, estetik anlamda kötü bir görünüm sağladıkları için istenmeyen ve can sıkıcı bir durum olmaktadır.
Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?
Tırnaklar beslenmeye, nemlenmeye ve bakıma ihtiyaç duyduklarından dolayı estetik görünümden ziyade sağlık için tırnaklara gerektiği özen gösterilmelidir. Protein yapıda olan tırnaklar birer canlıdır ve sağlıklı olmaları içinde bizlere ihtiyaçları vardır.

En sık karşılaştığımız sorun olan kırılmaları önlemek için, öncelikle tırnakların neden kırıldığını bilmek gerekir. Her sorunda olduğu gibi tırnak kırılmasında da sebebe yönelik tedavi uygulanmalıdır. Peki, tırnak kırılmasının sebepleri nelerdir? Tırnak kırılması nedenleri arasında ilk sırayı kötü kullanım alıyor. Tırnaklara zarar verecek girişimlerde bulunmak tırnakların kırılmasına yol açan sebeplerdendir.

Bir diğer neden ise tırnaklara uygulanan oje ve aseton gibi kimyasallardır. Oje ve asetonu sık sık kullanmamaya özen gösterin. Romatizma, mantar ve sedef hastalığı gibi sorunları da tırnak kırılması nedenleri arasındadır. Demir eksikliğide tırnak kırılması sebepleri arasındadır. Dolaşım sistemi hastalıkları, sık sık manikür yapılması, uzun süre deterjanlı suda kalmaları tırnakların kırılmalarına yol açan etkenlerdir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017