Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Tolga Aydoğan'ın Yeni Kitabı ‘Mahzen’

Tolga Aydoğan Ankara’nın yetiştirdiği en önemli yazarlardan. Behzat Ç., Arka Sokaklar, Kanıt ve Cennet Mahallesi gibi Türkiye’nin izlediği dizilere senaristlik yapmış. Bir dönem kentin sevilen yayını Ankara Life dergisinde de öyküleriyle renk katmış.
Tolga Aydoğan'ın Yeni Kitabı ‘Mahzen’
Tolga Aydoğan’ın oldukça da idealist yapısı var. Ülke olarak yaşadığımız birçok sosyal sorunu bilgisizliğe, bilgisizliği de okumuyor olmamıza bağlıyor. “Suç cehaletin bir yansımasıdır. Bilgisiz toplumlar suçu yaratır. Kitap okuma oranı İskandinav ülkelerinde en yüksek seviyelerdedir ve suçun en az olduğu coğrafyadır. Sanırım bu her şeyi açıklıyor” diyen Tolga Aydoğan’ın yeni kitabı ise tam bir gerilim romanı. Abdullah Oğuz son kitabı için “Gerilim dozu yüksek bir Heneke filmi izler gibi…” yorumunu yapmış ve eklemiş; “Bedeninize tedirginlik nüfuz edecek…” Ve karşınızda Ankaralı yazar Tolga Aydoğan’ın mahzende geçen gerilim hikayesi…

Ankara’da geçen aşk romanınız Yalnızlık Mevsimi ile ilk kez okuyucuyla buluştunuz, arkasından 12 Eylül’ü konu alan Kırkikindi Yağmurları ve ardından son romanınız Mahzen… Nasıl bir kitap Mahzen?

Tolga Aydoğan: Yalnızlık mevsimi beğenilen bir kitap oldu. Nitelikli ve edebiyatı seven bir okur kitlesi yakaladı. Medyada konuşuldu ve olumlu tepkiler aldı. Sonrasında dediğiniz gibi Kırkikindi Yağmurları adlı romanım çıktı. O da edebiyat çevreleri tarafından takdir topladı, o da iyi bir satış ve okur yakaladı. Özellikle 12 Eylül döneminin yasını atlatmayan acı çeken insanlar bana ulaşıp teşekkür etti. Hatta 12 Eylül’den sonrası cezaevinde haksız yere yatmış ve çıktıktan sonra hayatını toparlamaya çalışan biriyle tanıştım. Kitaptan çok etkilenmiş, beni yazmışsınız dedi… Mahzen bu iki kitabımdan tür olarak farklı… Polisiye gerilim türünde bir yapıt. Kendinden önce o evde yaşamış ve öldürülmüş bir kadının izini sürüyor kahramanımız. Olay kayıtlara intihar olarak geçse de kahramanımız inanmıyor. Cinayeti aydınlatmaya çalışıyor. Ve kendisini beklenmedik bir son bekliyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017