Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Topuklu Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Biliyoruz, topuklu ayakkabılar içinde oldukça alımlısınız ve ne kadar zorlanırsanız zorlanın kendinizi harika hissediyorsunuz. Zorlanmadan da topuklu ayakkabı giyeceğinizi biliyor muydunuz? Topuklu ayakkabı alırken dikkat edeceğiniz noktalar sayesinde sağlıklı bir şekilde şık gözükebilirsiniz.
Topuklu Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Ayaklarımız en doğal pozisyonda, en rahat ayakkabıların içinde bile olsa tüm vücudumuzun yükünü bir hayat boyunca kilometrelerce taşıyor. Yüksek topuklar ise vücudumuzu doğal olmayan bir pozisyonda durmaya zorluyor ve bu da ayağımızın ön kısmına ekstra yük binmesi, bileğin arkasında bulunan Aşil tendonunun kısalmasına, baldır kaslarının kasılmasına, bilek ve bel problemlerine neden olabiliyor.

Topuklu ayakkabı alırken dikkat etmenin gereken noktalar vardır, bunların en başında doğru numarayı almak gelir. Birçok kişinin sol ve sap ayakları birbirinden farklıdır. Bu durumda her zaman büyük ayağınızın rahat ettiği numarayı seçin. Ayakkabı numaraları modellerine göre değişir bu nedenle ayakkabılarınızı mutlaka deneyin. Gün içerisinde ayaklarınız şişebilir, sabah aldığınız ayakkabı akşamüzeri ayaklarınızı sıkabilir. Bu yüzden ayakkabı alışverişini öğlenden sonra yapmaya özen gösterin. Son olarak öne doğru eğimi daha hafif, parmakları sıkıştırmayan modelleri seçin. Kalın topuk da ince topuğa göre daha iyi bir tercih. Basılan alan ne kadar geniş olursa, denge o kadar iyi sağlanıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017