Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Torba Yasa Bilgilendirme Semineri - (UİB) Mavi Salon

Peryön ve FAVEO Danışmanlığın ortaklaşa organize ettiği Torba Yasa Bilgilendirme Semineri...
Torba Yasa Bilgilendirme Semineri - (UİB) Mavi Salon

Peryön ve FAVEO Danışmanlığın ortaklaşa organize ettiği "Torba Yasa Bilgilendirme Semineri" Uludağ İhracatçılar Birliği Mavi Salon'da yapıldı. Toplantıya; SGK Bursa İl Müdürü Ramazan Yıldız, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Talat Canbolat, Av. Cenk Doster konuşmacı olarak katıldı. SGK Bursa İl Müdürü Ramazan Yıldız, Torba Yasada SGK alacakların yapılandırılması ve getirilen reformları ayrıntıları ile paylaştı.

Yasanın getirdiği yeniden yapılandırılmanın SGK İl müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturduğunun altını çizen Yıldız, bu yasanın sigortalılara büyük avantajlar getirdiğini belirtti. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim üyesi Doç.Dr. Talat Canbolat ise, 6111 Sayılı Yasa 25 Şubat tarihi itibariyle kabul edilerek yürürlüğe girdiğini ve bu yasada özellikle 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu, 4857 Sayılı İş Kanunu, 2228 Sayılı Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt Kanunu, 4447 Sayılı İşsizlik Sigortası Kanunlarında son derece kapsamlı değişiklikler yapıldığını belirtti. Torba Kanunu'nun geneli itibariyle ekonomi ve çalışma hayatı açısından olumlu sonuç ve etkiler oluşturacağı ülkemizdeki kayıt dışılık gibi bir gerçeği göz önünde bulundurduğumuzda çıkarılan mevzuatın iş yerlerimizin mevcut yükünü artırıcı değil, aksine azaltıcı nitelikte olacağına dikkat çeken Canbolat, gene de bazı maddelerin tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini savundu.

Av. Cenk Doster, uygulamalarda yaşanabilecek zorlukların altını çizerek işveren veya işveren vekillerinin bu süreçleri bilinçli yönetmeleri gerektiği konusuna dikkat çekti. Kalabalık bir katılımcı kitlesinin takip ettiği panel, uzmanlara yöneltilen sorularla tamamlandı.
Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017