Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Total War: Rome II ile Tarih Yeniden Yazılacak!

Ünlü PC strateji oyunu Total War serisinin en çok beğenilen versiyonlarından olan Rome'un devamı Total War: Rome II'de Roma İmparatorluğu bir kez daha bizlerin yönetiminde.
Total War: Rome II ile Tarih Yeniden Yazılacak!
Yeni oyun ile birlikte hedeflenen özelliklerin başında genel tarih bilincine daha da yakınlaşmak yer alıyor. Bu duruma verilecek en iyi örnekler arasındaysa savaşların daha geniş alanlara yayılması, daha derin savaş dinamikleri kullanılması gibi özellikleri yer alıyor. Derinlik demişken, kelimeyi öyle havada bırakmak olmaz. Şöyle ki Rome II ile birlikte daha önce görmediğimiz iki dinamiğin birleşmesinden bahsediyoruz. Artık deniz savaşları ve kara savaşları bir arada olabilecek. Evet, gemimizden inen askerlerimizi direkt olarak bir kara savaşına sokabilecek ve resmen antik çağlardaki o ilk çıkarma usulü savaşları yapabileceğiz. Bu büyük yenilikle birlikte çok daha farklı bir yapay zeka da bizlere merhaba diyecek zira birimler artık çok daha mantıklı hareket edecekler. Yani kendi özelliklerinde haberdar olarak savaşlara girebilecek ve bu sayede de oyunun gidişatına büyük bir etki edebilecekler.

Kamera açısı ve kullanımı, önceki Total War oyunlarına göre çok daha rahat olacak. Bu sayede ağaçların arkasına saklamış birimler gibi zor ulaşılan birliklerin konumunu daha rahat öğrenebilecek, rakibimizi daha iyi takip edebileceğiz. Benim beklediğim özellik ise kameramızı savaş alanında maksimum uzağa almak suretiyle tamamen kuş bakışı bir bir görüntüye ulaşabilmek. Bu kamera modeli sayesinde savaş alanındaki tüm birimleri kutular halinde görüp kendilerini çok daha rahat komuta edebileceğiz.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017