Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Trafik Sağlığı Bozuyor!

Trafik sadece ruhumuza değil kalbimize de zarar veriyor. Uzmanlar özellikle kalp hastalıklarını tetikleyen karbon monoksitin, en düşük seviyelerde bile tehlikeli olduğu konusunda uyarıyor.
Trafik Sağlığı Bozuyor!
Amerikan Journal of Respiratory&Critical Care Medicine tarafından yapılan açıklamalara göre, trafikte yayılan karbonmonoksit de kalp ritmini bozmaya yetecek miktarda. Trafiğin oluşturduğu toz bulutu içerisindeki zararlı maddeler her atışta kalbe zarar veriyor, hatalı jeneratör ve ısıtıcılardan ayrıca sigaradan yayılan dumanda da aynı zararda karbonmonoksit mevcut.

Özellikle yüksek seviyelere ulaştığında öldürücü nitelikte olan karbonmonoksit, kandaki oksijeni azalttığı için kan dolaşımı da olumsuz etkileniyor. Uzmanlar şehir trafiğinin sadece stres ve yorgunlukla kalmayarak kalp ritmine kadar zarar verebilen büyük bir sorun olduğunun altını çiziyor, kalp sorunu olanların yoğun trafik saatlerinde yolda olmaktan mutlaka kaçınmaları gerekliliği konusunda uyarıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017