Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Trafik Sigortası Prim Üretimi Kasko Prim Üretimini Aştı!

Trafik sigortası fiyatları son bir yılda gelen zamlarla birlikte büyük artış yaşadı. Trafik sigortası için üretilen toplam prim ilk defa kasko sigortası primlerini geçti.
Trafik Sigortası Prim Üretimi Kasko Prim Üretimini Aştı!
Türkiye Sigorta Birliği verilerine göre trafik sigortası zamları sigorta sektöründe, trafik sigortası ve kasko sigortasının yer değiştirmesine sebep oldu. Şimdiye kadar en çok prim üreten sigorta ürününün kasko olduğu görülen verilerde, 2012 yılından itibaren gerçekleştirilen zamların da etkisiyle, 2013 yılı ilk çeyreğinde trafik sigortası öne çıkıyor.

Karşı tarafa verilen hasarı teminat altına almak için yaptırılan trafik sigortasının yaptırılması zorunlu. Araç sahibinin kendini aracını çarpma, çarpışma, yanma, hırsızlık gibi pek çok zarara karşı koruması için ise ayrıca kasko sigortası yaptırması gerekiyor. Türkiye’de trafik sigortası yaptırma oranı %93’leri bulmuşken kasko sigortalılık oranı halen %30lar civarında.

2012 yılında trafik sigortası için üretilen prim 800 milyon TL civarında iken 2013 yılında yazılan trafik sigortası primi 1 milyar 200 milyonu geçiyor.

Kasko sigortası için 2012 yılında üretilen prim 1 milyar TL iken 2013 yılında yazılan kasko primi az bir artışla yaklaşık 1 milyar 200 milyon TL’yi görüyor.

Trafik sigortası fiyatlarındaki artışın ise devam etmesi bekleniyor.

Fiyatlardaki bu artışlardan sigorta yaptıran kişilerin en az düzeyde etkilenebilmesi için mutlaka uzman bir sigorta aracısı ile çalışmaları ve fiyat karşılaştırması yapmadan poliçelerini yaptırmamaları öneriliyor. Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerine ait trafik ve kasko sigortası seçenekleri arasından en doğru seçimi yapmak isteyenler ise Sigortam.net’i tercih ediyor.

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017