Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

TRX Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Alışılanın aksine “asılarak” antrenman yapacağınız, yerçekiminin gücüne karşı kendi vücut ağırlığınızı ve kuvvetinizi kullanarak bu aletle egzersiz yapmak çok keyifli. Sağlam bir kancaya TRX’inizi takın, sıkıca asılıp tepeden tırnağa tüm kaslarınızı çalıştırın.
TRX Egzersizleri Nasıl Yapılır?
TRX son yılların popüler egzersiz aletlerinden biri. Tavana, kapıya ya da bir ağaca asılabilen ve ayarlanabilir bantları sayesinde yüzlerce farklı açıda yüzlerce farklı egzersiz yapmanızı sağlayan alet, etkili sonuçlar almayı vadediyor. Ayrıca taşınabilir olması nedeniyle istediğiniz her yerde antrenman yapabiliyorsunuz.

Alet bir karabina (duvara asmaya yarayan halka), o karabinaya bağlı iki bant ve uçlarda ayak ya da ellerinizi takmanıza yarayan kulplardan oluşuyor. Eğitmen Levin Tahmaz, “Karabinaya ne kadar yakınsanız egzersizin şiddeti o kadar artıyor. Eğer bir egzersizi zorlaştırmak istiyorsanız öne doğru adım atın, böylelikle vücudunuzun eğimini, dolayısıyla egzersizin şiddetini arttıracaksınız” diyor. Tahmaz’ın hatırlattığı bir diğer önemli nokta ise kulpların her zaman eşit uzunlukta olması gerektiği. İki kulbun ayırdığı kısımda dengeyi sağlayan bir terazi bulunuyor; her hareket sırasında bu terazinin düz olduğundan emin olmak gerekiyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017