Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

TTK Cezaları Neydi, Ne Oldu?

Her zaman olduğu gibi yasa hazırlarken tartışılmayan maddelerin üzerinde, Meclis’ten geçip yürürlüğe girme arifesinde kıyametler koparıldı. Hükümet, ‘değişim zorunluluğu’na ikna oldu ve 55 maddeye neşter atılmak üzere masaya oturuldu. Peki TTK cezaları neydi, ne oldu?
TTK Cezaları Neydi, Ne Oldu?
Şu bir gerçek ki, yarım asırdan fazla bir süredir ticaret hayatımızı düzenleyen, denetleyen, 5762 sayılı Türk Ticaret Kanunu, artık her yönüyle Türkiye’ye dar geliyordu. Gerek Türkiye sosyal ve ekonomik hayatında, gerekse dünya ticaretinde yaşanan gelişmeler karışışında birçok maddesiyle yetersiz kalan bu kanun yerine ikame edilecek daha çağdaş bir kanun için yaklaşık 12 yıldır çalışıyordu. Böyle bir çalışmayı zorunlu kılar başka faktörler de vardı.

Örneğin 2001 yılında Türk Medeni Kanunu’nda, yine aynı yıl Borçlar Kanunu ve Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nda yapılan köklü değişiklikler de 1956 yılından beri yürürlükte olan Türk Ticaret Kanunu’nun değiştirilmesini artık zorunlu kılıyordu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017