Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Tuba Ünsal Röportajı

Tuba Ünsal'ın zamansı stili, bu ay bohem Parizyen bir rüzgar estirerek L'officiel'ın kapağını süslüyor. İddialı, kışkırtıcı, bir o kadar da doğal... Ünsal'ın göz kamaştıran ışığının kaynağı, belki de bu üç bileşenin uyumunda saklı.
Tuba Ünsal Röportajı
Sürekli bir taşınma halindesiniz, bu yolculuklar ne derece stilinize yansıdı?

İstanbul’da doğduktan sonra babamın işi nedeniyle birçok şehir gezdik. Kırklareli, Silopi, Gelibolu, Şanlıurfa ve İzmir’i hızlıca sayabilirim. Bu kadar çok yer gezince, ailenin temelinden de gelen bir moda eğilimi varsa, ister istemez her şehrin stilinize bir dokunuşu oluyor. Örneğin Şanlıurfa’nın bakırcılar Çarşısı gardırobuma şalvarı ekledi. İzmir’in Avrupai havasında, saçlarımı belime kadar uzatıp, uçlarını mora boyamıştım. Yuvarlak formlu Elton John gözlüklerim vazgeçilmez bir parçamdı ve elime ne geçerse batikle boyuyordum.

Ailenizde ilham perileriniz var mıydı?

Annem el sanatları öğretmeni olduğu için her şeyi kendi dikerdi. Thierry Mugler’in vatkalı kocaman ceketlerini, patron çıkarıp diktiğini net bir şekilde hatırlıyorum. Kendisi modaya çok meraklı olduğu için bizleri de bu bakış açısıyla yetiştirdi. Hiçbir zaman pijamalı çocuklar olmadık. Babamın dizinde sigara yanığı olan pantolonunu bile uğur böcekleri ve dantellerle işleyip, bana ve ablama elbise yapmışlığı vardır. Annem dışında, Hollanda ve İspanya’da yaşayan teyzem ve kuzenlerim, yurtdışından her gelişlerinde Diesel Jean, tayt, şimşek kolyeler getirirlerdi. Kıyafet değiş tokuşumuz çok olurdu. Anne ve babamızın kanatları altından uçtuğumuz zaman, sazı elimize alıp, bohem bir stile doğru eğilim gösterdik.

Haberin devamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017