Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Tüketiciyle İnovatif İletişim Yolu 'Oyunlaştırma'

Dijital oyunların karışı konulamaz cazibesi, son dönemde pazarlamacıları da etkisi altına aldı. Dijital dünyaya çabuk ayak uydurması gereken pazarlama dünyası, artık hedef kitleyi daha ''inovatif'' yollardan yakalamak istiyor.
Tüketiciyle İnovatif İletişim Yolu 'Oyunlaştırma'
Dünya genelinde 1 milyardan fazla insan dijital ortam üzerinden oyun oynuyor. Bu kitle içinde sadece sosyal oyun oynayan kullanıcı sayısı 400 milyondan fazla. Türkiye’ye baktığımızda, 20 milyondan fazla internet kullanıcısı oyun oynuyor… Tablonun gösterdiği gibi, hem dünyada hem de Türkiye’de oyun sever kitlenin katlanarak büyüdüğü artık tartışılmaz bir gerçek. Yaratıcılığın en üst seviyeye çıktığı dijital ortamda, oyunlar da 7’den 70’e her yaştan kullanıcıya hitap ediyor. Dijital oyunların bu karşı konulamaz cazibesi, son dönemde pazarlamacıları da etkisi altına aldı. Dijital dünyaya çok çabuk uydurması gereken pazarlama dünyası, artık hedef kitleyi daha “inovatif” yollardan yakalamak istiyor.

Bunun için de ürünün tanıtımını ya da ürünle ilgili mesajı oyunlar üzerinden vermeyi tercih ediyor. Gamification yani “oyunlaştırma” dediğimiz kavram da işte bu yüzden güçlü bir trend olarak çıkıyor karşımıza. Pazarlamacılar için tüketiciyi inovatif yollardan yakalamak giderek daha kritik hale geliyor. Çünkü yeni tüketici, klasik pazarlama yöntemleriyle değil, aksine daha dinamik ve yenilikçi yollardan markayla iletişim kurmak istiyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017