Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Turgay Kıran Röportajı

Türkiye'nin ilk zincir otel işletme şirketini kurdu. Sağlık ve enerji sektöründe şirketleri var. Başarılı bir iş adamı. Ama onu Galatasaray yöneticiliği ve başkan adaylığından tanıyoruz.
Turgay Kıran Röportajı
Siz de Galatasaray Lisesi mezunusunuz. Liseli ve liseli olmayanlar arasında nasıl bir ayrım var, kulüp içinde? Daha da açmak gerekirse, Galatasaray içinde her şeyi yöneten böyle bir elit grup var mı? Üyelerin hatta başkanın üzerinde bile söz hakları olan kişiler?

Evet, ben Galatasaray Lisesi’nden mezun bir Galatasaraylıyım. Her zaman da gurur duyarım böle bir kültür yuvasından mezun olduğum için. Sorunuzdaki elit kelimesini de çok sevdim; bu tüm Galatasaraylılar için geçerli. Son yıllarda kaşımaya çalışılan liseli-lisesiz kavramları, sevgili Polat’ın başkanlığında üst seviyeye fırladı. Özellikle son genel kurulda pik noktaya vardı. Galatasaray’a ciddi zarar verdi bu hareketler ve sanıyorum ki yıllarca da sürecektir ne yazık ki… Polat dönemi bu olgunun mimarlığında tam yapılanmıştır. Bir şeyi de unutmamak ve gerçekçi olmak gerekir ki o da ; Vakıf Başkanı’nın Polat’a takılıp tüm camiayı bir anda sıkıntılı duruma sokmuş olmasıdır. Televizyona çıkıp üyelerin hür iradelerine ipotek koymuş gibi beyanlarda bulunması ve sonradan da tesadüfen de olsa söylediklerinin gerçekleşmesi Galatasaraylıları sıkıntı altına soktu. Ama iddia ediyorum ki Galatasaraylılar hür iradeleri ile en yakın zamanda bunlara cevap verecektir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017