Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türk Bilim İnsanları İstanbul'da Buluştu

Yurt içinde ve yurt dışından 200'e yakın katılımcının geldiği ''Yurt Dışındaki Bilim İnsanları Kurultayı'' İstanbul'da The Marmara Otel'de gerçekleştirildi.
Türk Bilim İnsanları İstanbul'da Buluştu
Kurultayın açılış konuşmalarını TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak ve ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün gerçekleştirdi. Kurultayda farklı araştırma alanlarından dünyanın önde gelen üniversitelerinde ve araştırma merkezlerinde görev alan Türk bilim adamları, ülkemizdeki meslektaşları ve özel sektörle bir araya geldi.

Gerçekleştirilen etkinlik ile ülkemizdeki araştırma alanındaki mevcut durumun tartışılması, sorunların ortaya konup önerilerin paylaşılması, bilim ve teknoloji alanında önümüzdeki yıllarda öne çıkacak alan ve sektörler ile ülkemiz için beliren fırsatların tartışılması, Türkiye’deki tersine beyin gücünün hızlandırılması, yurt dışındaki bilim insanlarının Türkiye’ye yapabilecekleri katkıların belirlenmesi hedefleniyor. Kurultay’da gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin Bilim, Teknoloji ve Yenilik Vizyonu’ adlı oturumda konuşmacı olarak TÜBİTAK Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yunus Çengel, Türk-Amerikan Bilim İnsanları ve Akademisyenler Derneği (TASSA) Başkanı Prof. Dr. Haluk Ünal, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu katıldılar.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017