Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türk Futbolunun En Unutulmaz Yabancı Futbolcuları Kimler?

Hepsi birbirinden renkli, kimisi saha içerisinde kimisi saha dışarısında yaptıkları ile olay oldu ama ortak noktaları; unutamadık!
Türk Futbolunun En Unutulmaz Yabancı Futbolcuları Kimler?
Alex de Souza

2004 yılında Fenerbahçe’ye “Evet” diyen Brezilyalı futbolcu genelde yıldızlarıyla sorun yaşaması bilinen Fenerbahçe’de kimi kesimler kabul etmese de “Efsane” mertebesine ulaştı. Çıktığı 245 lig maçında 136 gole imzasını koyan Alex, Fenerbahçe formasıyla 2 gol krallığı yaşadı. Kontratı devam etmesine rağmen teknik direktör Aykut Kocaman ile yaşadığı fikir ayrılıkları ve problemler nedeniyle 1 Ekim 2012’de karşılıklı sözleşmesi fesh edilen Alex de Souza yakın zamanda ülkemizde ayrılırken bizlere şu sözlerle veda ediyordu: “%100 Brezilyalı doğduk ama kesinlikle %50 Türk, %50 Brezilyalı öleceğiz. Türk halkına her şey için teşekkürler. Sizi çok seviyoruz!”

Gheorghe Hagi

1996’nın Temmuz ayı sonları deli gibi sıcakta semtte top oynuyoruz. O dönem çocuklarla yaptığımız maçların sonunda bize bazen gazoz ısmarlayan kıraathane sahibi Şahin ağabey var. “Gelin gençler” dedi yine, deli gibi susamışız koştuk hemen yanına. İçerde TV açık spor haberleri dönüyor. Bir haber anonsu duydum. “Ünlü futbolcu Hagi, Galatasaray ile anlaştı ve imza atmak için yarın İstanbul’a geliyor “O dönem bu haber belki “10”u tanımayanlar için bir şey ifade etmiyordu ama Hagi’nin futbolculuğunu az çok bilen bir insan için inanılmaz bir olaydı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017