Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türk Futbolunun Sonuçlanamayan Transferleri

Türk futbolu büyük transferler gördüğü gibi aynı büyüklükte transfer fiyaskolarına da şahit oldu. Bunların birçoğu zamanla unutuldu ama hafızlarda kalan parçalar da yok değil.
Türk Futbolunun Sonuçlanamayan Transferleri
Her transfer çalışması mutlaka iyi niyetli bir çaba ile başlar. Amaç takımı geliştirmek, başarı çıtasını bir tık yukarıya çekebilmektir. İşte bunu yaparken kimi zaman ya “haddinden büyük” isimlerle temasa geçilir ya da beklenti/teklif dengesi ayarlanamaz. Elbette bu transfer hamlelerinin hepsi efsane transfer fiyaskoları içinde değil ama çok dallanıp budaklananlar bu kara listenin birer maddesi.

Türk futbol tarihine en fazla karşılaşılan transfer gerçekleşmeme sebebi şüphesiz ki “eşim istemiyor”. Hafızalarda bu bahaneyi ortaya atan ilk futbolcu olarak Trabzonspor’un transferine uğraştığı Norveçli orta saha Kjetil Rekdal kalmıştır. 1997 yazında dönemin Trabzonspor başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Norveç’in en önemli futbolcularından Rekdal’la anlaşır ve İstanbul’a ön sözleşme yapar. Artık geriye transferi resmileştirmek kalmıştır. Bunun için Trabzon’a doğru hareket edilir. Adet olduğu üzere oyuncuya şehir turu attırılır. Rekdal şehri beğendiğini söyler ama tavırları zihinlerde soru işareti bırakmaya yetmiştir. Kısa bir süre sonra da kötü haber gelir; “Eşim şehre ısınamadı, gelmiyoruz”. Bu transfer görüşmesinin ardından Rekdal, Alman Herta Berlin’e transfer olur.

Haberin devamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017