Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türk Halkı Harcamak İçin Tasarruf Ediyor!

Türkiye'de özellikle bankacılık ve sigorta sektörlerini ilgilendiren ama tüm ekonomiyi etkileyen bir unsur var: Tasarruf. ING Bank'ın Ipsos KMG ile yaptığı araştırmaya göre, Türk halkının tasarruf eğilimleri ideal seviye değil ve geleneksel nitelikler taşıyor.
Türk Halkı Harcamak İçin Tasarruf Ediyor!
Türkiye ekonomisinin büyümesinde genç nüfusunun tüketim hızının önemli bir etkisi var. Son 10 yıllık süreçte perakende sektörünün kaydettiği gelişme, bu etkinin temel göstergelerinden birini oluşturuyor. Bunun yanında Türk halkını tasarruftan çok tüketime yönlendiren makro ekonomik politikalar da bulunuyor. Faizlerde uzun süredir korunan seviyeler, Türk halkının tasarruf motivasyonlarını aşağıya çekiyor. Ancak son dönemde Türkiye’de ekonominin soğutulması tartışmaları kapsamında Türkiye’deki tüketim ve tasarruf eğilimleri daha da yakından takip ediliyor.

Türk halkının tasarruf eğilimlerini ölçen kimi özel araştırmalar yapılıyor. ING Bank’ın Ipsos KMG ve Sabancı Üniversitesi ile yaptığı ‘’Türkiye’nin Tasarruf Eğilimleri Araştırması’’ ve Avivasa’nın yine Ipsos KMG ile gerçekleştirdiği ‘’Tüketicilerin Tasarruf Tutumları Araştırması’’ tasarruf konusunda gideceğimiz uzun bir yol olduğunu gösteriyor. Özellikle ING Bank’ın araştırmasında ortaya çıkan sonuçlara göre Türk halkı, belli bir şeyi tüketmek için tasarruf yapıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017