Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türk Milli Futbol Takımındaki İstikrarsızlığın Nedeni Ne?

Futbol Extra Türk futbolunun kanayan yarası ''istikrarsızlık'' konusunda tarihi bir araştırmaya imza attı…
Türk Milli Futbol Takımındaki İstikrarsızlığın Nedeni Ne?
Kulüplere ‘teknik direktör istikrarı’ konusunda talimat yazanların, son yıllarda milli takımlardaki teknik direktör sirkülasyonu adeta gözleri kamaştırdı. 2005’te görevini bırakan milli patron Şenol Güneş’ten bu yana 8 yılda A Milli Takım ve Alt Milli Takımlarda teknik direktör koltuklarının tam 74 kez el değiştirdiği ortaya çıktı.

İstikrar, istikrar, istikrar… Belki de birçok konuda dilimize pelesenk ettiğimiz bu kelime, göz ardı edilmeyecek bir ‘gerçek’… Futbol arenasında sık sık karşımıza çıkan, başarı veya başarısızlık analizlerinde en önemli kriterimiz o bizim. Kısacası futboldaki yeri ve önemi büyük, istikrarın. Öyle ki, günümüzde bir tercih sebebi olarak görülen ‘istikrar’ futbolun kural kitabında yerini ‘talimat’ olarak almış durumda. Ne diyor Türk futboluna yön veren yöneten futbol federasyonunun talimatları: “Kulüpler bir sezonda en fazla iki farklı teknik adamla çalışabilir” Peki neden? Neden çok net: “İSTİKRAR İÇİN”

Ama hal böyle iken, o Türkiye Futbol Federasyonu’nun milli takımında, değil bir sezonda 2 teknik direktör 3-4 farklı teknik direktörle çalışabiliyor ve çalışıyor da. Çünkü o teknik adamlar konusundaki ‘istikrar’ talimatnamesi sadece kulüpler için geçerli(!) TFF’nin milli takımları için hiçbir engel yok. İşte bu nedenle o milli takımlarımızda nerdeyse 3-4 milli maçta bir teknik direktör ve antrenör değişiklikleri yaşanmakta. Ortadaki tablo tam bir ibretlik vesikası… Nasıl mı? İzah edelim o zaman…

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017