Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türk Mobilya Sanayicileri İhracatta Hız Kesmiyor

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından açıklanan 2012 ilk çeyrek ihracat ve ithalat verilerine göre, geçtiğimiz yıla oranla, mobilya ihracatı yüzde 19 artarken, mobilya ithalatı yüzde 7 azalış kaydetti.
Türk Mobilya Sanayicileri İhracatta Hız Kesmiyor
Günden güne ihracatı büyüyen Türkiye, mobilya sektöründe dünyada iddialı bir noktaya ulaşmanın eşiğinde. Son 2 yıldır yüzde 20 büyüyen mobilya ihracatının önümüzdeki dönemde de bu yükselişe devam edeceği öngörülerek gelecek 5 yıl içinde dünya’da ilk 10 ihracatçı ülke içinde olacağı vurgulanıyor. Türkiye’nin mobilya ihracatının 2 milyar dolar sınırından 3 milyar dolara ulaşması halinde ise Türkiye, ABD’nin arkasından ihracatta Kanada'nın yerine 7. sıraya çıkacak.

Bir mobilya üretim ülkesi olan Türkiye’nin, dünyada marka olmuş mobilya ülkeleri ile kalite, fiyat, teknoloji ve tasarım alanlarında rekabeti her geçen gün artıyor. Türk Mobilya Sektörü, günden güne gelişen sanayisi ve artan Ar-Ge çalışmaları sonucu, dış ülkelere de açılarak Türk mobilyasını hız kesmeden en iyi şekliyle tanıtmayı misyon edinmiş durumda. Bu amaçla çalışmalarını sürdüren Türk Mobilya Sanayicileri, emeklerinin karşılığını da artan ihracat rakamları ile alıyor. 2012 yılının ilk 3 ayında Türk mobilya ihracatı 425.951.466 dolara ulaşarak 2011 yılının ilk 3 ayına göre yüzde 19’luk bir artış gerçekleşirken, ithalat rakamlarında %7 lik bir gerileme kaydedildi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017