Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türk Sigortacılığının 2023 Hedefleri Neler?

Türk Sigorta sektöründe 2023 hedeflerine ulaşmak için risk yönetimi önem taşıyor. 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek yeni Türk Ticaret Kanunda da (TTK) sigorta şirketlerinin tüketicilerle ilgili risklerinin iyi yönetilmesini gerektiren hususlar içeriyor.
Türk Sigortacılığının 2023 Hedefleri Neler?
Türk sigorta sektörünün 2023 yılı hedef ve beklentileri ile ilgili olarak Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) ile Mc Kinsey Danışmanlık firmasının ortaklaşa gerçekleştirdiği ve kamuoyuyla paylaştıkları çalışma, sektörün gelecek 10 yılın ilişkin önemli hedefleri de ortaya koydu. Sektörün hayat dışında (elementer) dünyada 2010 yılındaki 28.sıradan 12 basamak atlayarak 2023 yılında ilk 16 ülke arasına girmesi bekleniyor. Hayat ve Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki (BES) toplam fon büyüklüğünün ise 2023’te 400 milyar TL’yi aşması öngörülüyor. Sektör temsilcilerine göre hedefler ulaşılamayacak, tabiri caizse ‘uçuk’ hedefler değil.

2023 hedefleri ile ilgili olarak Birlik yetkililerinin de dile getirdiği gibi bu konuda gerekli “aksiyon” planlarının hayata geçirilmesi büyük önem taşıyor. Toplumda sigorta bilincini arttırmaya yönelik özel ve kamu kesimi arasındaki işbirliğine de önem atfeden planları uygulamak olayın bir yönü. Bununla birlikte sigorta şirketlerinin önümüzdeki dönemde risklerini daha iyi analiz edip yönetmeleri de hedeflere ulaşma açısından kritik bir diğer konu.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017