Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Türk Yatırımcıların Tercihi Hollanda Oluyor

Türkiyeli işadamları son 10 yılda yurtdışında yaptığı yatırımlar rekor kırarken, yatırım yapılan ülkelerin başında Hollanda geldi.
Türk Yatırımcıların Tercihi Hollanda Oluyor
Türkiyeli İş adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun yaptığı araştırmaya göre, rekor kıran yatırımlarda başı Hollanda çekti. 2000-2010 yılları arasında 3 bin 641 yatırımcı Vietnam’dan Irak’a, Sri Lanka’dan Panama’ya, Brezilya’dan Angola’ya 109 farklı ülkede yatırım gerçekleştirdi. Bu yatırımların tutarı 10 yılda 25 milyar doları geçti. Yurtdışına yatırım yapan iş adamlarının en gözde ülkesi Hollanda oldu.

10 yılda Hollanda’ya 5 milyar 346 milyon dolar yatırım gerçekleşti. En çok Türk yatırımı çeken ülkeler sıralamasında 2. sırayı ise Rusya aldı. Azerbaycan’a 144 iş adamı 3 milyar 825 milyon dolarlık yatırım yaptı. Kazakistan ve Mısır ise son 5 yılda önemli yatırım çekti. Türk şirketleri Kazakistan’a 2,5 milyar dolarlık yatırım yaparken, tekstil ve otomotiv sektöründe öne çıkan Mısır’a 1,5 milyar dolar yatırım gitti.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017